03.05.2012 12:46

Kopřivnické noviny číslo 22/2005 ze dne 02.06.2005

Sportovní hry provázela rekordní účast vozíčkářů

Na sportovních hrách se soutěžilo celkem v jedenácti disciplínách. Premiérově se objevila střelba z luku, která z bezpečnostních důvodů jako jediná neprobíhala v prostorách před kulturním domem, ale na hřišti Základní školy dr. Milady Horákové. V této disciplíně kralovala Alena Sroková z Hrabyně. Pro děti, které byly všechny odměněny bez rozdílu výsledků, byla připravena spousta doplňkových soutěží. V Kopřivnici se jich sešlo jednapadesát.
Samotné hry pak vyvrcholily galavečerem. Předání cen provázející bohatý kulturní program, na kterém nechybělo ohňové vystoupení místní taneční skupiny Direkt, zakončila do pozdních nočních hodin trvající taneční zábava.
 


 

K o p ř i v n i c e (ili) - Tropické počasí provázelo 8. ročník Celostátních sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých. Do Kopřivnice se sjelo 245 závodníků z celé republiky i ze Slovenska, jednotlivci, ale i zástupci organizací a ústavů z Hrabyně, Prahy, Přerova, Orlové a Skaličky u Hranic na Moravě. „Více než v jiných letech vzrostla účast samotných vozíčkářů, kterých letos přijelo osmapadesát, stejně jako zdravotně postižených osob,“ pochvaloval si složení soutěžících předseda pořadatelské organizace Asociace zdravotně postižených, smíšená organizace Kopřivnice, Petr Dousek.

Náročnost počasí se sice na výkonech podepsala a rekordy nepadaly, v žádném případě však teplo ani vysoká konkurence neohrozily prvenství kopřivnického Rostislava Svobody a stříbrný post Dušana Byrtuse na okruhu a ve slalomu mechanických vozíků.

Sportovní hry stejně jako slavnostní večer, během kterého bylo předáno na sto dvacet cen, dopadl díky vstřícnosti sponzorů skvěle. „Naší snahou je do Kopřivnice na hry každoročně přilákat více lidí, ale kapacity poskytující bezbariérové a cenově dostupné ubytování jsou značně omezené. V současné době jsou k dispozici pouze internáty Pod lesem,“ zhodnotil situaci Petr Dousek.

 

—————

Zpět


Zpravodaj

01.09.2019 13:23

Zpravodaj II.pololetí 2019

Plán činnosti na...

Celý článek

—————

Všechny články

—————


Odkazy

Zajímavé odkazy

                                                                                                                                                                                
www.ktkstudio.cz/archiv-studio/zpravodajsky-tydenik/19-rijna-2018/                        

https://www.vozickari-ostrava.cz

https://www.skvfm.com/ 
https://www.benecykl.cz/
https://www.apicz.com/ 
https://www.abilympics.cz/
https://www.sport-voz.cz/
https://www.trendvozickaru.cz/
https://www.mzcr.cz/
https://www.helpnet.cz/
https://www.ruhrabyne.cz/
https://www.rehabilitacnipomucky.cz/
https://www.hewer.cz

Více

—————


Kontakt

Asociace zdravotně postižených, smíšená organizace Kopřivnice, z.s.

Sokolovská 393
742 21 KopřivniceProvoz těchto stránek podporuje město Kopřivnice www.koprivnice.cz www.koprivnice.org www.lasska-brana.cz