03.05.2012 12:42

Kopřivnické noviny číslo 20/2004 ze dne 20.05.2004

Hry zdravotně handicapovaných už po sedmé v Kopřivnici

K o p ř i v n i c e (ili) - Na dvě stovky účastníků, z toho třicet vozíčkářů, se sešly v sobotu na sedmém ročníku Sportovních her zdravotně handicapovaných. „Ve stejném termínu se konal sportovní den dětí a navíc nepřijeli někteří tradiční účastníci ze Snědovic, Slovenska a částečně i Hrabyně, kteří upřednostnili dovolenou v Chorvatsku. Přijeli však další, takže hry nebyly poznamenané ani malou účastí, ani nižšími sportovními výkony,“ uvedl hlavní organizátor her a předseda Asociace zdravotně postižených Petr Dousek.

V tradičních sportovních disciplínách se zápolilo v běhu, slalomu, elektronických šipkách, petangu, hodu granátem, koulí a oštěpem a ve střelbě ze vzduchovky. Očekávání nezklamali kopřivničtí vozíčkáři Rostislav Svoboda a Dušan Byrtus, kteří v různém pořadí, ale téměř ve všech disciplínách posbírali ve své kategorii medailové ceny i přesto, že se týž den vrátili z týdenního pobytu ve Francii. Stejně obdivuhodné bylo trojnásobné vítězství seniorské závodnice Evy Váňové, pro kterou věk ani francouzské hole nejsou handicapem.

Oproti předcházejícím ročníkům byl pořadateli podstatně zkrácen běh a okruh jízdy mechanických vozíků, což přineslo viditelné zrychlení i hladší průběh. O doprovodný program her se postarala skupina historického šermu Allegros a kynologové s ukázkou výcviku psů.

Slavnostní večer pořádaný v kulturním domě, při kterém bylo předáno sto dvacet ocenění, nezůstal s programem za minulými ročníky pozadu. Taneční skupina Line dance, břišní tanečnice, Direkt a překvapení v podobě nového vystoupení skupiny asociace zdravotně postižených XXXL nikoho nezklamalo. „Na hry se pokaždé těším, nejen kvůli soutěžím, ale hlavně pro možnost se setkat s přáteli, povykládat a pobavit se,“ hodnotil poslední ročník her Milan Smondek z Hrabyně.

Sedmý ročník Sportovních her zdravotně handicapovaných se uskutečnil za finanční pomoci města Kopřivnice a desítek dalších sponzorů z řad institucí a podnikatelů. „Získat dostatek sponzorů je rok od roku těžší. O to víc potěší jejich přístup, kdy předáním daru jejich zainteresovanost nekončí, ale přijmou na hry nebo galavečer pozvání,“ pochvaloval si Petr Dousek.

—————

Zpět


Zpravodaj

01.09.2019 13:23

Zpravodaj II.pololetí 2019

Plán činnosti na...

Celý článek

—————

Všechny články

—————


Odkazy

Zajímavé odkazy

                                                                                                                                                                                
www.ktkstudio.cz/archiv-studio/zpravodajsky-tydenik/19-rijna-2018/                        

https://www.vozickari-ostrava.cz

https://www.skvfm.com/ 
https://www.benecykl.cz/
https://www.apicz.com/ 
https://www.abilympics.cz/
https://www.sport-voz.cz/
https://www.trendvozickaru.cz/
https://www.mzcr.cz/
https://www.helpnet.cz/
https://www.ruhrabyne.cz/
https://www.rehabilitacnipomucky.cz/
https://www.hewer.cz

Více

—————


Kontakt

Asociace zdravotně postižených, smíšená organizace Kopřivnice, z.s.

Sokolovská 393
742 21 KopřivniceProvoz těchto stránek podporuje město Kopřivnice www.koprivnice.cz www.koprivnice.org www.lasska-brana.cz